2017.09.22 - 23 VII Konkurs "Filmowe Południe" Email

23 września startuje VII Konkurs Filmów Amatorskich i Niezależnych "Filmowe Południe" 2017.

To wyjątkowy festiwal, w ramach którego raz w roku najlepsze filmy z całej Polski pojawią się na ekranie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie.

Na tegoroczną edycję spłynęło ponad 70 produkcji. W przeglądzie zobaczymy filmy fabularne i dokumentalne oraz animacje. Twórcy, których obrazy zakwalifikowały się do konkursu powalczą o statuetkę Filmowego Skarbnika. Przyzna ją trzyosobowe jury - Patrycja Paczyńska-Jasińska, Paweł Trzepizur i Julia Czuczejko z I Liceum Ogólnokształcącego im.Karola Miarki, która zwyciężyła konkurs na recenzję filmową.

Pokazy filmów konkursowych, prelekcje, warsztaty i możliwość odwiedzenia najdłużej działającego klubu filmowego w Polsce - to wszystko czeka na miłośników kina w Mikołowie w dniach 22-23 września. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

PROGRAM:

Piątek, 22 września:

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie:

11.00- 12.30 - prelekcja "Bohater outsider" Patrycji Paczyńskiej-Jasińskiej i I blok konkursowy (pokaz z udziałem uczniów szkół średnich

13.00 - 14.30 - prelekcja "Bohater outsider" Patrycji Paczyńskiej-Jasińskiej i II blok konkursowy (pokaz z udziałem uczniów szkół średnich

16.00 - 18.00 - III blok konkursowy

Miejski Dom Kultury w Mikołowie:

14.30 - 16.00, 18.00-20.00 - otwarte drzwi Amatorskiego Klubu Filmowego "iks

Sobota 23 września:

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie:

16.00 - 18.00 - IV blok konkursowy

18.00 - 19.00 - #HOT_SZTOS - warsztaty filmowe

19.00 - rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród

Patronami wydarzenia są Urząd Miasta Mikołów, Centrum Społecznego Rozwoju oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie. Sponsorami festiwalu są klubokawiarnia Krakowskie Rondo oraz CKM Trąbka.