2019.10.17 Kino w Bibliotece: Melodramat, Wojenny; godz. 17:00 Email

Czwartek, 17 październik, godz. 17:00 – Melodramat, Wojenny – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 10 października.

Rok produkcji: 2019
Reżyser: James Kent
Czas: 1 godz. 48 min.
Rok 1946. Brytyjka przybywa w środku mroźnej zimy do zrujnowanego Hamburga, by dołączyć do swego męża, brytyjskiego pułkownika, któremu powierzono zadanie odbudowy miasta. Gdy tylko przekraczają próg nowego domu, bohaterka ze zdumieniem odkrywa, że dzielą wspaniałe domostwo z jego poprzednim właścicielem, niemieckim wdowcem i jego zbuntowaną córką. Niezwykła relacja dodatkowo jeszcze wzmaga podziały polityczne i rozdrapuje głębokie osobiste rany. Jednak w tej pełnej napięcia atmosferze, wrogość i smutek wkrótce ustępują miejsca nieoczekiwanej namiętności i zdradzie.