Książka o Mikołowie Email

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do zakupu książki o Mikołowie

„Mikołów z Perspektywy 150 lat „ autorstwa Ryszarda Szendzielarza i Bogusława Bromboszcza to uzupełnienie znanej wszystkim mikołowianom publikacji „Mikołów w XX wieku”. Jednak od czasu wydania tej publikacji wiedza autorów na temat historii Mikołowa znacznie się poszerzyła. Zgromadzono też nowe materiały, zdjęcia i pocztówki. Dlatego „Mikołów z Perspektywy 150 lat” stanowi zupełnie nową pozycję wydawniczą. Bogato ilustrowana dziesiątkami czarno białych i kolorowych zdjęć, różni się od poprzedniej edycji, nie tylko tytułem, ale i zawartością.

Wydana przez MBP pozycja to lektura obowiązkowa dla każdego mieszkańca Mikołowa i okolic. Historia jednego z najstarszych śląskich miast zainteresuje także regionalistów i pasjonatów naszego regionu.

Pięknie wydana w twardej oprawie i na kredowym papierze stanowi także doskonały prezent. „Mikołów z Perspektywy 150 lat” można kupić w Informatorium Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie w cenie 85 złotych.