W lipcu biblioteka poleca Email

 

M. Jaruzelska - Towarzyszka Panienka
Autorka  -  dziennikarka, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego kreśli w swej książce opowieść o normalnej rodzinie, chociaż uwikłanej historycznie. Przedstawia w niej swoje obserwacje o dorastaniu u boku sławnego ojca i budowaniu własnego ja. Książka została napisana z perspektywy najpierw dziecka, potem dziewczyny, na końcu dojrzałej kobiety.

C. Link  -  Dom sióstr
Barbara i Ralph Amberg postanawiają spędzić święta Bożego Narodzenia w Yorkshire w północnej Anglii. Wyjazd ma być próbą ratowania ich małżeństwa. Już pierwszej nocy wynajęta przez nich Westhill House zostaje odcięta od świata z powodu szalejącej śnieżycy. Barbara natrafia niespodziewanie na zapiski byłej właścicielki domu Frances Gray. W trakcie lektury historii sprzed pięćdziesięciu lat dochodzi do najważniejszej decyzji swojego życia. Decyzji, która zmieni jej dotychczasowe życie.

J. Górnicka, S. Zwolińska- Kańtoch  -  Na zdrowie.Porady Dr Górnickiej
Autorki znana polska lekarka - naturalistka  i dziennikarka zajmująca się tematyką zdrowotną wspólnie opracowały nowoczesne kompendium wiedzy o naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom. Na zdrowie to poradnik na miarę XXI wieku, poruszający interesujące zagadnienia :
-jakie są filary zdrowego życia
-co robić, by poprawić sprawność umysłu
-jak postępować w przypadku konkretnych schorzeń
- jak skutecznie stosować diety odchudzające

A. Fache  - Catherine Deneuve.Biografia
Deneuve jest najbardziej znaną w świecie francuską aktorką, symbolem urody i francuskiej elegancji.
Ma w swoim dorobku dziewięćdziesiąt pełnometrażowych filmów, w tym wiele arcydzieł, takich jak : Wstręt, Piękność dnia, Ostatnie Metro, które odcisnęły piętno na historii kina i ukształtowały wizerunek aktorki. Deneuve jest aktorką tajemniczą, której nie ominęły
chwile radości ale i smutku i która pozostaje zagadką, nawet dla najbliższych..