Kino w MBP Email

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do sali kinowej na projekcje, które odbędą się w następujących terminach:
(Uwaga! Plan seansów może ulec zmianie)
Na seans obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie ksero na kilka dni przed projekcją.

1. Czwartek, 20 luty, godz. 17:00 – Animowany – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 13 lutego.
Reżyser: Chris Butler
Czas: 1 godz. 35 min.
Pełna humoru i szalonych przygód opowieść o zakręconym poszukiwaczu przygód i jego niezwykłym przyjacielu, który oficjalnie nie istnieje…
Charyzmatyczny bohater to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się bardziej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie intrygującego nieznajomego wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot – brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą. Łowca przygód po przybyciu na miejsce dokona dwóch niezwykłych odkryć!

2. Czwartek, 5 marca, godz. 17:00 – Dramat, kostiumowy – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 27 lutego.
Reżyser: Michael Engler
Czas: 2 godz. 2 min.
Światowy fenomen powraca, jako zrealizowany z rozmachem film, ukazujący arystokratyczną rodzinę i ich oddaną służbę, przygotowujących się do najważniejszej chwili w życiu. Wizyta króla i królowej Anglii wiąże się ze skandalem, romansem i intrygą, stawiającymi przyszłość Downton pod znakiem zapytania. Film według scenariusza twórcy serialu, Juliana Fellowesa, z udziałem serialowej obsady, sprawi, że na nowo zaczniecie kibicować swoim ulubionym postaciom.

3. Czwartek, 13 marca, godz. 17:00 – Animowany – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 5 marca.
Reżyser: .Jill Culton
Czas: 1 godz. 32 min.
Trójka psotnych przyjaciół Yi, Jim i Peng odkrywa na dachu swego domu młodego yeti i nadaje mu imię Everest. Wspólnie decydują się na ekscytującą przygodę, aby odnaleźć rodzinę magicznego stworzenia. To będzie podróż życia, w trakcie której Everest pomoże Yi, Jinowi i Pengowi odkryć w sobie wewnętrzną odwagę, z której istnienia nie zdawali sobie sprawy. Gdy czwórka będzie przemierzać Chiny, by odprowadzić go do domu, Everest sprawi, że zaczną rozumieć świat, do którego przynależą.
Film twórców przeboju „Jak wytresować smoka”.

4. Czwartek, 20 marca, godz. 17:00 – Fantasy – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 13 marca.
Reżyser: Joachim Rønning
Czas: 1 godz. 58 min.
Ciąg historii najsłynniejszego czarnego charakteru Disneya. Po wielu wspólnych szczęśliwych latach relacja Diaboliny i jej córki chrzestnej Aurory zostaje wystawiona na ciężką próbę. Przyczyną jest zbliżający się ślub Aurory. W życiu bohaterek pojawiają się nieoczekiwani sojusznicy i nowe, mroczne siły. Ich miłość okazuje się jednak mocniejsza, dzięki czemu żyją długo i szczęśliwie.

5. Czwartek, 28 marca, godz. 17:00 – Dramat – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 20 marca.
Reżyser: John Crowley
Czas: 2 godz. 29 min.
Theodore Decker ma 13 lat, kiedy jego matka ginie w zamachu bombowym w Metropolitan Museum of Art. Ta tragedia zmienia jego życie w podróż, pełną żalu i poczucia winy, odkrywania siebie, poszukiwania odkupienia i miłości. Przez cały czas Theo przechowuje coś, co przypomina mu o tamtym strasznym dniu – obraz ptaka przykutego łańcuchem do drążka.

Filmy z ograniczoną licencją nie mogą być reklamowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie na stronach internetowych. Informacja o tytułach i autorach filmów rozsyłana jest poprzez e-maile oraz ogłoszenia lokalne.