Kino w MBP Email

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do sali kinowej na projekcje, które odbędą się w następujących terminach:
(Uwaga! Plan seansów może ulec zmianie)
Na seans obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie ksero na kilka dni przed projekcją.

1. Czwartek, 14 luty, godz. 18:00 – Komedia romantyczna – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 7 lutego.
Reżyser: Franck Dubosc
Czas: 1 godz. 47 min.
Jocelyn jest odnoszącym sukcesy biznesmenem i niepoprawnym podrywaczem. Kiedy na pogrzebie matki poznaje śliczną Julie, postanawia ją uwieść, udając niepełnosprawnego! Kobieta daje się nabrać, a sprawy idą w pożądanym przez Jocelyna kierunku. Przynajmniej do momentu, gdy Julie przedstawia mu swoją starszą siostrę, "podobnie jak on" poruszającą się na wózku inwalidzkim. Jocelyn, który z miejsca zakochuje się w Florence, jest zmuszony kontynuować swoją zwariowaną maskaradę.

2. Czwartek, 21 luty, godz. 18:00 – Animacja – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 14 lutego.
Reżyser: Karey Kirkpatrick
Czas: 1 godz. 36 min.
Przygodowa animacja przedstawia legendę o Yeti z zupełnie innej perspektywy, kiedy bystry, młody Yeti znajduje coś, co według niego nie istnieje - człowieka. Wieści o nim przynoszą mu sławę i wywołują poruszenie w społeczności prostych Yeti, rodząc pytania o to, co jeszcze można znaleźć w wielkim świecie otaczającym ich zaśnieżoną wioskę. To szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania.

3. Czwartek, 28 luty, godz. 18:00 – Komedia, Szpiegowski – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 21 lutego.
Reżyser: David Kerr
Czas: 1 godz. 28 min.
Rowan Atkinson powraca jako ulubiony „agent z przypadku”. Nowa przygoda zaczyna się w momencie, w którym olbrzymi cyberatak ujawnia wszystkich tajnych agentów Wielkiej Brytanii, a ich szef zapowiada, że to dopiero początek kłopotów. Tajne służby mogą teraz liczyć tylko na niego. Niedawno zdegradowany, prowadzi zajęcia w jednej ze szkół. To właśnie wtedy zostaje ponownie powołany na dawne stanowisko, by zdekonspirować przebiegłego hakera, który zagraża bezpieczeństwu państwa. Ale aby misja się udała, agent będzie musiał użyć wszystkich swoich umiejętności, cóż, w każdym razie tych, które ma. „Analogowymi” metodami, które zna ze swej młodości, będzie musiał stawić czoła digitalnej technologii jutra.

4. Czwartek, 14 marzec, godz. 18:00 – Dramat – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 7 marca.
Reżyser: Matteo Garrone
Czas: 1 godz. 42 min.
Mieszkańcy włoskiego miasteczka wiedzą, że Marcello, miejscowy psi fryzjer, nie skrzywdziłby nawet muchy. Niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą. Z powodzeniem unika kłopotów, przynajmniej dopóki nie pojawia się Simone – trzęsący całą okolicą, wiecznie naćpany osiłek. Kiedy po raz kolejny bezwzględnie wykorzysta naiwność Marcella, psi fryzjer będzie musiał się odgryźć.

5. Czwartek, 21 marzec, godz. 18:00 – Animacja, Familijny, Komedia – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 14 marca.
Reżyser: Genndy Tartakovsky
Czas: 1 godz. 37 min.
Tym razem Paka Draka wybierze się na ekskluzywne wakacje. Będą podróżować luksusowym potwornym statkiem. W końcu od codziennej pracy w Hotelu trzeba kiedyś odpocząć. Czas na spokojne żeglowanie i korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw statku - od upiornych zawodów w siatkówkę przez egzotyczne wycieczki aż po relaksujące opalanie pod światłem księżyca. Ale wakacje ze snów szybko stają się wakacjami z koszmarów, kiedy Mavis spostrzega, że Drac zakochał się w tajemniczej pani kapitan statku. Ericka ukrywa niebezpieczny sekret, który zagraża gatunkowi potworów.

6. Czwartek, 28 marzec, godz. 18:00 – Thriller – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 21 marca.
Reżyser: Scott Speer
Czas: 1 godz. 38 min.
Dziesięć lat po apokalipsie, w efekcie której ludzie muszą koegzystować z duchami zmarłych, Roni otrzymuje zatrważającą wiadomość zza grobu. Łącząc siły z Kirkiem, tajemniczym kolegą z klasy, Roni schodzi do świata cieni, gdzie zacierają się granice między żywymi a umarłymi i rozpoczyna desperacki wyścig z czasem, aby zatrzymać przebiegłego mordercę.

Filmy z ograniczoną licencją nie mogą być reklamowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie na stronach internetowych. Informacja o tytułach i autorach filmów rozsyłana jest poprzez e-maile oraz ogłoszenia lokalne.