Kino w MBP Email

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do sali kinowej na projekcje, które odbędą się w następujących terminach:
(Uwaga! Plan seansów może ulec zmianie)
Na seans obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie ksero na kilka dni przed projekcją.

1. Czwartek, 1 marzec, godz. 18:00 – Thriller – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 22 lutego.

Taylor Sheridan
Czas:
1 godz. 51 min.
Pracujący na terenie indiańskiego rezerwatu lokalny tropiciel znajduje w pokrytych śniegiem leśnych ostępach zwłoki nastoletniej dziewczyny. Przed śmiercią ofiara została brutalnie zgwałcona. Na miejsce zbrodni przybywa młoda agentka FBI. Jest niedoświadczona, nie zna ludzi, a miejscowi nie ufają obcym, tym bardziej "białym". Czy korzystając z pomocy tropiciela uda się jej skłonić do mówienia zamkniętą indiańską społeczność i odnaleźć sprawców, zanim sypiący śnieg zatrze wszystkie ślady?

2. Czwartek, 8 marzec, godz. 18:00 – Melodramat – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 1 marca.

Justin Chadwick
Czas:
1 godz. 47 min.
Rok 1637, Amsterdam. Młoda i piękna bohaterka zostaje wydana za mąż za majętnego kupca. Choć nie odwzajemnia uczucia, gotowa jest spełnić jego pragnienia i dać mu potomstwo. Dumny człowiek interesu zamawia u znanego malarza portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną. Nie dostrzega, że między piękną damą i młodym artystą rodzi się uczucie. Wraz z rozkwitem miłości na parę pada cień podejrzeń, a tajemnica zaczyna nieść ze sobą coraz większe ryzyko. Młodzi kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. Jego realizacja prowadzi do porywającego i niespodziewanego zakończenia tej historii.

3. Czwartek, 15 marzec, godz. 18:00 – Animowany – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 8 marca.

Tony Leondis
Czas: 1 godz. 26 min.
Ruszaj na spotkanie przygody w tajemniczym świecie skrytym wewnątrz Twojego telefonu. Leży tam Tekstopolis, gwarne miasto, w którym mieszkają i pracują ewne minki, a każda z nich wyraża jedną, konkretną emocję - każda, oprócz jednej, która potrafi wyrazić wiele emocji. Bohater bardzo pragnie być „normalny”, taki jak wszystkie inne, prosi więc o pomoc swojego przyjaciela i super hakerkę. Razem wyruszają w wielką, pełną niespodzianek i przygód wyprawę po zakamarkach apki, by znaleźć kod, który naprawi bohatera i ocali Tekstopolis.

4. Czwartek, 22 marzec, godz. 18:00 – Komedia, akcja – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 15 marca.

Matthew Vaughn
Czas: 2 godz. 21 min.
Poprzednia część filmu ujawniła pewną organizację - niezależną, międzynarodową agencję wywiadowczą, której nadrzędnym celem jest zapewnienie światu bezpieczeństwa.
W tej odsłonie nasi bohaterowie stają przed zupełnie nowym wyzwaniem. Ich kwatera główna zostaje zniszczona... Losy świata wiszą na włosku... Brytyjscy agenci jednak nie poddają się. Odkrywają, że w Stanach Zjednoczonych istnieje siostrzana agencja szpiegowska o równie długiej i bogatej historii. W nowej przygodzie, która wystawia spryt i zdolności agentów na najcięższe próby, dwie elitarne organizacje muszą się sprzymierzyć, by pokonać wspólnego wroga i uratować świat.

Filmy z ograniczoną licencją nie mogą być reklamowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie na stronach internetowych. Informacja o tytułach i autorach filmów rozsyłana jest poprzez e-maile oraz ogłoszenia lokalne.