Kino w MBP Email

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do sali kinowej na projekcje, które odbędą się w następujących terminach:
(Uwaga! Plan seansów może ulec zmianie)
Na seans obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie ksero na kilka dni przed projekcją.

1. Czwartek, 13 marca, godz. 17:00 – Animowany – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 5 marca.
Reżyser: .Jill Culton
Czas: 1 godz. 32 min.
Trójka psotnych przyjaciół Yi, Jim i Peng odkrywa na dachu swego domu młodego yeti i nadaje mu imię Everest. Wspólnie decydują się na ekscytującą przygodę, aby odnaleźć rodzinę magicznego stworzenia. To będzie podróż życia, w trakcie której Everest pomoże Yi, Jinowi i Pengowi odkryć w sobie wewnętrzną odwagę, z której istnienia nie zdawali sobie sprawy. Gdy czwórka będzie przemierzać Chiny, by odprowadzić go do domu, Everest sprawi, że zaczną rozumieć świat, do którego przynależą.
Film twórców przeboju „Jak wytresować smoka”.

2. Czwartek, 20 marca, godz. 17:00 – Fantasy – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 13 marca.
Reżyser: Joachim Rønning
Czas: 1 godz. 58 min.
Ciąg historii najsłynniejszego czarnego charakteru Disneya. Po wielu wspólnych szczęśliwych latach relacja Diaboliny i jej córki chrzestnej Aurory zostaje wystawiona na ciężką próbę. Przyczyną jest zbliżający się ślub Aurory. W życiu bohaterek pojawiają się nieoczekiwani sojusznicy i nowe, mroczne siły. Ich miłość okazuje się jednak mocniejsza, dzięki czemu żyją długo i szczęśliwie.

3. Czwartek, 28 marca, godz. 17:00 – Dramat – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 20 marca.
Reżyser: John Crowley
Czas: 2 godz. 29 min.
Theodore Decker ma 13 lat, kiedy jego matka ginie w zamachu bombowym w Metropolitan Museum of Art. Ta tragedia zmienia jego życie w podróż, pełną żalu i poczucia winy, odkrywania siebie, poszukiwania odkupienia i miłości. Przez cały czas Theo przechowuje coś, co przypomina mu o tamtym strasznym dniu – obraz ptaka przykutego łańcuchem do drążka.

4. Czwartek, 2 kwietnia, godz. 17:00 – Dramat – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 20 marca.
Reżyser: Bill Condon
Czas: 1 godz. 49 min.
Zawodowy oszust nie może uwierzyć własnemu szczęściu, kiedy poznaje w internecie dobrze sytuowaną wdowę. W miarę jak kobieta otwiera przed nim swój dom i wpuszcza go do swojego życia, mężczyzna z zaskoczeniem odkrywa, że mu na niej zależy. Uczucie sprawia, że musi umiejętnie balansować na granicy prawdy i kłamstwa, a rutynowy szwindel okazuje się najtrudniejszym w jego życiu.

Filmy z ograniczoną licencją nie mogą być reklamowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie na stronach internetowych. Informacja o tytułach i autorach filmów rozsyłana jest poprzez e-maile oraz ogłoszenia lokalne.