Kino w MBP Email

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do sali kinowej na projekcje, które odbędą się w następujących terminach:
(Uwaga! Plan seansów może ulec zmianie)
Na seans obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie ksero na kilka dni przed projekcją.

1. Czwartek, 24 października, godz. 17:00 – Animowany, familijny – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 17 października.
Reżyser: Rob Letterman
Czas: 1 godz. 44 min.
Historia zaczyna się w momencie, kiedy prywatny detektyw znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner  dowcipny i uroczy Pokémon. Bohaterowie, którzy odkrywają, że są w stanie się ze sobą porozumiewać, łączą siły, aby rozwikłać tajemniczą zagadkę, przeżywając jednocześnie trzymającą w napięciu przygodę. Spotykają na swojej drodze różne Pokémony i odkrywają wstrząsający spisek, który może zagrozić całemu światu Pokémonów.

2. Czwartek, 31 października, godz. 17:00 – Akcja, Sci-Fi – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 24 października.
Reżyser: Michael Dougherty
Czas: 2 godz. 12 min.
Najpotężniejsza istota, jaką widział świat, powraca w nakręconym z rozmachem filmie akcji. To historia o bohaterskich czynach członków pewnej agencji, która musi zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. Kiedy te pradawne potwory, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację... a to stawia na szali przetrwanie ludzkości.

3. Czwartek, 7 listopada, godz. 17:00 – Biograficzny, Dramat – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 31 października.
Reżyser: Dome Karukoski
Czas: 1 godz. 52 min.
Film ukazujący kluczowe lata z życia młodego pisarza, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem. Tam, wśród innych podobnych mu indywidualistów, znajduje akceptację, przyjaźń, odwagę i śmiałość, a także artystyczne inspiracje. Dopiero wybuch I wojny światowej zagraża przetrwaniu tego swoistego braterstwa. To właśnie wczesne doświadczenia kształtują bohatera jako pisarza i inspirują go do napisania słynnego na całym świecie cyklu powieści o Śródziemiu.

4. Czwartek, 14 listopada, godz. 17:00 – Komedia – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 7 listopada.
Reżyser: Jonathan Levine
Czas: 2 godz. 5 min.
Zjawiskowo piękna laureatka Oscara i niepoprawnie zabawny aktor w komedii o tym, że czasem najbardziej zgrane są niedobrane pary.
Charlotte jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata. Inteligentna, ambitna i wyrafinowana, jest znakomitą dyplomatką z talentem… no właściwie do wszystkiego. Fred  jest zdolnym dziennikarzem z tendencją do popadania w kłopoty. Ta dwójka nie ma ze sobą nic wspólnego, oprócz tego, że ona była kiedyś jego nianią oraz pierwszym zauroczeniem. Kiedy niespodziewanie spotykają się ponownie, Fred oczarowuje Charlotte swoim autoironicznym poczuciem humoru i młodzieńczym idealizmem. Jako że Charlotte kandyduje na urząd prezydenta, postanawia - wbrew protestom doradców - zatrudnić swojego byłego podopiecznego w charakterze autora przemówień. Czujący się mocno nieswojo w tym elitarnym środowisku Fred nie jest przygotowany na życie w świetle reflektorów. Jednak coś iskrzy, a chemii między tą dwójką nie da się nie zauważyć – co prowadzi do serii niespodziewanych i nieco niebezpiecznych wydarzeń

Filmy z ograniczoną licencją nie mogą być reklamowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie na stronach internetowych. Informacja o tytułach i autorach filmów rozsyłana jest poprzez e-maile oraz ogłoszenia lokalne.