Kino w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do sali kinowej na projekcje, które odbędą się w następujących terminach:
(Uwaga! Plan seansów może ulec zmianie)
Na seans obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie ksero na kilka dni przed projekcją.

1. Czwartek, 20. stycznia 2022, godz. 17:00 – dramat, western – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 13. stycznia.
Rok produkcji: 2021
Reżyser: Clint Eastwood
Czas: 1 godz. 44 min.

Emerytowany gwiazdor rodeo wyrusza w podróż, aby sprowadzić z Meksyku do USA syna swojego szefa. Wyprawa staje się dla bohatera szansą na odkupienie grzechów z przeszłości.

2. Czwartek, 27. stycznia 2022, godz. 17:00 –przygodowy, fantasy – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 20. stycznia.
Rok produkcji: 2021
Reżyser: Jaume Collet-Serra
Czas: 2 godz. 7 min.

Dołącz do uwielbianych przez widzów aktorów, Dwyane’a Johnsona i Emily Blunt, i weź udział w przygodzie życia w filmie Disneya. Czeka cię niesamowita wyprawa w głąb Amazonii w towarzystwie dowcipnego kapitana statku Franka Wolffa oraz nieustraszonej badaczki doktor Lily Houghton.

3. Czwartek, 3. luty 2022, godz. 17:00 – komedia, sci-fi – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 27. stycznia.
Rok produkcji: 2021
Reżyser: Shawn Levy
Czas: 1 godz. 55 min.

Przepełniona akcją, wybuchowa komedia z udziałem urzędnika bankowego, który odkrywa, że jest drugoplanową postacią w grze komputerowej. Postanawia więc zostać bohaterem historii… którą sam tworzy!

4. Czwartek, 10. luty 2022, godz. 17:00 – familijny, przygodowy – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 3. lutego.
Rok produkcji: 2020
Reżyser: Hanno Olderdissen
Czas: 1 godz. 36 min.

Dla psiej miłości wszystko jest możliwe! Najnowsza, chwytająca za serce historia nierozerwalnej przyjaźni chłopca i jego wiernego owczarka, oparta na bestsellerowej książce.

Dwunastolatek i jego pies są parą nierozłącznych przyjaciół. Niestety cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkania, gdzie psy nie są akceptowane. Zrozpaczony chłopiec musi rozstać się z zwierzęciem. Pies zostaje oddany w ręce rozpieszczonej dziewczynki, która zawozi go do swojego domu nad morzem. Jednak, gdy tylko nadarza się okazja, owczarek wykorzystuje szansę i ucieka.Niezwykle mądry pies rusza w pełną przygód podróż przez cały kraj, by odnaleźć swojego przyjaciela.

5. Czwartek, 17. luty 2022, godz. 17:00 – sci-fi – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 10. lutego.
Rok produkcji: 2021
Reżyser: Denis Villeneuve
Czas: 2 godz. 36 min.

Hit kinowy 2021 roku! Wizualno-muzyczne arcydzieło z gwiazdorską obsadą. Widowiskowa ekranizacja kultowej powieści Franka Herberta przedstawiająca dzieje krainy Arrakis.. Z rozkazu imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne – przejęcie planety zostało bowiem ukartowane.

6. Czwartek, 24. luty 2022, godz. 17:00 – biograficzny, dramat – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 17. lutego.
Rok produkcji: 2021
Reżyser: Liesl Tommy
Czas: 2 godz. 25 min.

JEJ GŁOS ZMIENIŁ WSZYSTKO

Film ukazuje losy wyjątkowo uzdolnionej muzycznie kobiety od czasów, gdy jako małe dziecko śpiewała w chórze kościelnym ojca do momentu osiągnięcia przez nią statusu międzynarodowej supergwiazdy. To niezwykła prawdziwa historia o podróży przez życie muzycznej ikony, która musiała znaleźć swój głos, by zostać Królową Soulu.

________________________________________________________________________________________________________
Filmy z ograniczoną licencją nie mogą być reklamowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie na stronach internetowych. Informacja o tytułach i autorach filmów rozsyłana jest poprzez e-maile oraz ogłoszenia lokalne.