Zasady obowiązujące w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie od dnia 7 czerwca 2021 r.

Grafika informująca o zasadach bezpieczeństwa

Zasady obowiązujące w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie od dnia 7 czerwca 2021 r.:

W bibliotece może przebywać maksymalnie 12 osób (oprócz personelu), w tym:
– 9 osób w sali głównej biblioteki (w jednej wnęce z księgozbiorem może przebywać tylko 1 osoba), w tym ze stanowisk komputerowych korzystać mogą tylko 2 osoby (do 30 minut),
– w kąciku z nowościami oraz książką mówioną może przebywać tylko 1 osoba,
– z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży mogą korzystać jednocześnie 2 osoby.

Nadal zachęcamy do zamawiania książek poprzez OPACWWW lub telefonicznie.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo w całej bibliotece obowiązują następujące zasady:
– wymagane jest zakrywanie ust i nosa maseczką przez wszystkie osoby przebywające na terenie Biblioteki,
– dezynfekcja rąk jest obowiązkowa – przy wejściu znajduje się środek do dezynfekcji,
– należy zachować odpowiednią odległość między osobami, wynoszącą 1,5–2 metry,
– zwroty kierowane są na co najmniej 3-dniową kwarantannę.

Prosimy o zastosowanie się do powyższych zasad oraz o sprawne poruszanie się po bibliotece w celu uniknięcia tworzenia się kolejek.