Wystawy w MBP Email

1. "Graficzny Mikołów" - wystawa konkursowa studentów Instytutu Sztuki w Cieszynie.

2. Wirtualna wystawa zdjęć pt.: Zarośla.

Autorem przedstawionych zdjęć jest nasz czytelnik Pan Grzegorz Warzecha, który podczas wędrówek mikołowskimi szlakami swoim aparatem uchwycił piękno natury

3. Wirtualna wystawa prac Beaty Grocheckiej.

Beata Grochecka jest mikołowianką, która po wielu latach wróciła do swojej pasji, jaką jest malarstwo. Do malowania inspiruje ją otaczający świat. Uwielbia malować konie, krajobrazy, kwiaty oraz portrety, które stanowią dla niej wyzwanie. Tajemnice i techniki malarstwa poznaje pod kierunkiem Pani Anny Lupa-Suchy.

4. Wirtualna wystawa prac Wandy Wolnej.

Wanda Wolna mikołowska malarka, uczestniczyła w licznych plenerach i konkursach na Śląsku, w których zdobyła różne wyróżnienia i nagrody. W 2015 roku otrzymała wyróżnienie w XXII Plenerowym Konkursie Malarskim „Ogrody Kapias”, w 2016 roku zdobyła III miejsce w XXIV Konkursie Plener Malarski „Stare Tychy-Sacrum i Profanum”, w tym samym roku zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Nieprofesjonalnej im. E.Michalskiej w Strumieniu, a w 2018 roku otrzymała wyróżnienie w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Nieprofesjonalnej im. E. Michalskiej w Strumieniu. Pani Wanda chętnie prezentuje swoje prace w wystawach indywidualnych i zbiorowych jak sama podkreśla: Chciałabym, żeby moja pasja została w minimalnym chociaż stopniu dostrzeżona, a prace kojarzyły się z ciepłem i spokojem, by spoglądający na nie przez chwilę o mnie pomyśleli.

5. Wirtualna wystawa prac Alicji Mecner.

Alicja Mecner mieszkanka Mikołowa, która dopiero na emeryturze ma czas by poświęcić się swojej pasji jaką jest malarstwo. Bierze udział w licznych konkursach i plenerach malarskich. W 2012 roku otrzymała nagrodę w VII Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej w Mikołowie za cykl prac pt.: „Oczekiwanie na wiosnę”, a w 2019 roku uzyskała wyróżnienie za pracę „Przemijanie” w kategorii malarstwo i grafika. Jak sama mówi: Malarstwo jest dla mnie ukojeniem, chwilą wytchnienia od codzienności.