Nasze projekty Email

I. „Po Naszymu czyli Po Śląsku”.

Zadanie „Po Naszymu czyli Po Śląsku” realizowane jest w ramach programu MKiDN „Kultura ludowa i tradycyjna 2017”. Celem zadania jest zapoznanie młodego pokolenia Ślązaków z zanikającą kulturą Górnego Śląska oraz przypomnienie rodzinnej śląskiej gwary jako wartości kulturowej, a także ocalenie od zapomnienia i utrwalenie w pamięci ciekawych lokalnych historii. Zadanie adresowane jest dla wszystkich grup wiekowych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z mikołowskich szkół i przedszkoli, poprzez organizację 10 spotkań z Markiem Szołtyskiem – pisarzem, dziennikarzem, felietonistą, podróżnikiem i historykiem specjalizującym się w dwóch dziedzinach: kultura chrześcijańska i kultura regionalna. Dla młodzieży i dorosłych zorganizowano V edycję konkursu „Napiszmy to po naszymu”.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 18000 zł.

II. „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie pozyskała 31700 zł.