Debata "Tu metropolia" Email

 

 

Szanowni Państwo,

Górnośląsko Zagłębiowska Metropolia serdecznie zapraszam na debatę metropolitalną w Mikołowie podczas której mowa będzie m.in. o szansach miasta na dalszy rozwój, oczekiwaniach i nadziejach, wynikających z przynależności do Metropolii, a także o kapitale Mikołowa wnoszonym do struktury metropolitalnej. W kontekście spójności Metropolii poruszona zostanie także kwestia Funduszu Solidarności.

W spotkaniu w Mikołowie wezmą udział: dr hab. Krzysztof Zamasz, prof. Pol. Śl., Wiceprzewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii,  Stanisław Piechula, Burmistrz Mikołowa, dr Paweł Kojs, Dyrektor Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Polska Akademia Nauk, a także Radni Mikołowa oraz dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych, społecznicy i mieszkańcy.

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców gminy oraz inne zainteresowane osoby na organizowaną, tym razem w Mikołowie, debatę z cyklu  „Tu Metropolia”. Nasza gmina jest jedną

z 41 gmin wchodzących w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Bycie w tym szacownym gronie jest dla Mikołowa szansą, a współpraca z innymi gminami Metropolii, w wielu obszarach, pozwoli nam na lepsze działanie i na osiągnięcie lepszych efektów, niż gdybyśmy działali w pojedynkę.  Mikołów jest pięknym miastem z zabytkowym, klimatycznym Rynkiem, chętnie odwiedzanym przez mieszkańców Metropolii Śląskim Ogrodem Botanicznym, które może wiele zaoferować mieszkańcom Metropolii - mówi Stanisław Piechula, Burmistrz Mikołowa.

Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia (środa), o godz. 16.30, w Urzędzie Stanu Cywilnego (sala sesyjna Rady Miasta), ul. Karola Miarki 15.

Spotkanie poprowadzi, doświadczony w tematyce metropolitalnej, dziennikarz Dziennika Zachodniego – red. Marcin Zasada.

Patronem medialnym spotkań „Tu Metropolia” jest Dziennik Zachodni.