Kino w MBP

Obrazek przedstawiający logo kina w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do sali kinowej na projekcje, które odbędą się w następujących terminach:
(Uwaga! Plan seansów może ulec zmianie)
Na seans obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie ksero na kilka dni przed projekcją.

1. Czwartek, 28. września 2023, godz. 17:00 – horror, komedia, akcja.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od czwartku 21. września.

Rok produkcji: 2023
Reżyser: Chris McKay
Czas: 1 godz. 33 min.

Umęczony asystent najbardziej narcystycznego szefa w dziejach – Draculi. Przez całe wieki niestrudzenie mu służył, dostarczając ofiar i spełniając każdą zachciankę, nawet najpodlejszą. Teraz jednak pomocnik wampira gotów jest zacząć nowe życie i uwolnić się od Księcia Ciemności. Jeżeli tylko znajdzie sposób, zakończy toksyczną relację między nimi…

2. Czwartek, 5. października 2023, godz. 17:00 – komedia.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od czwartku 28. września.

Rok produkcji: 2018
Reżyser: Bill Holderman
Czas: 1 godz. 44 min.

Plejada gwiazd w pikantnej komedii o grupie przyjaciółek, które postanawiają dać miłości drugą szansę. Cztery wieloletnie przyjaciółki raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie czytelniczym. Niejedno już w życiu widziały, przeczytały i przeżyły, ale „Pięćdziesiąt twarzy Greya” okaże się w ich przypadku pozycją wyjątkowo inspirującą. Początkowo nieco onieśmielone, szybko dają się zauroczyć Christianowi i jego zmysłowej pomysłowości. A ponieważ, jak wiadomo, życie jest krótkie, panie postanawiają nie tracić czasu i odkryć nowe twarze miłości. I choć z pewnością nie każdy facet to Grey, to niejednemu warto dać szansę…

3. Czwartek, 12. października 2023, godz. 17:00 – dreszczowiec.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od czwartku 5. października.

Rok produkcji: 1963
Reżyser: Alfred Hitchcock
Czas: 1 godz. 59 min.

Niezapomniane arcydzieło, uważane za jeden z najbardziej przerażających filmów Mistrza Suspensu. Kiedy piękna, jasnowłosa Melanie udaje się do Bodega Bay na spotkanie z przystojnym kawalerem Mitchem, zostaje nieoczekiwanie zaatakowana przez mewę. Nagle tysiące latających stworzeń pojawiają się nad miastem, dokonując serii ataków na dzieci i dorosłych. Mitch i Melanie muszą walczyć o życie przeciwko morderczej sile, której nie sposób wytłumaczyć ani powstrzymać.

4. Czwartek, 19. października 2023, godz. 17:00 – familijny, fantasy, musical.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od czwartku 12. października.

Rok produkcji: 2023
Reżyser: Rob Marshall
Czas: 2 godz. 15 min.

Urzekająca aktorska wersja uwielbianej klasycznej animacji, pełnej niezapomnianych piosenek. Młoda energiczna bohaterka podąża za głosem serca i zawiera pakt z podstępną morską wiedźmą. Dzięki temu może doświadczyć życia na lądzie, ale cena okaże się bardzo wysoka.

4. Czwartek, 26. października 2023, godz. 17:00 – akcja.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od czwartku 19. października.

Rok produkcji: 2023
Reżyser: Louis Leterrier
Czas: 2 godz. 21 min.

Od kiedy Dom rozpoczął swoją przygodę w świecie nielegalnych wyścigów po ulicach Los Angeles, razem z rodziną musiał pokonać niebywałe trudności, aby przechytrzyć i prześcignąć każdego rywala. Gdy jego zespół wyprowadził w pole podłego brazylijskiego mafiosa, nie miał pojęcia, że z boku przygląda się temu jego syn Dante. Teraz Dante staje się nowym przeciwnikiem, o wiele groźniejszym niż dotychczasowi. Jest żądny zemsty i zdeterminowany, by zniszczyć wszystko i każdego, kogo kocha Dom.

________________________________________________________________________________________________________
Filmy z ograniczoną licencją nie mogą być reklamowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie na stronach internetowych. Informacja o tytułach i autorach filmów rozsyłana jest poprzez e-maile oraz ogłoszenia lokalne.