Kino w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do sali kinowej na projekcje, które odbędą się w następujących terminach:
(Uwaga! Plan seansów może ulec zmianie)
Na seans obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie ksero na kilka dni przed projekcją.

1. Czwartek, 29. września 2022, godz. 17:00 – dramat, thriller, akcja – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 22. września.
Rok produkcji: 2022
Reżyser: Michael Bay
Czas: 2 godz. 17 min.

Brawurowy thriller akcji wyreżyserowany przez Michaela Baya. Weteran usiłuje zdobyć fundusze na operację żony. Zwraca się o pomoc do swojego przybranego brata, zawodowego przestępcy. Ten proponuje skok na bank. Napad się nie udaje, a zdesperowani bracia porywają karetkę z rannym policjantem i sanitariuszką. Przestępcy muszą wydostać się z obławy, utrzymać zakładników przy życiu i nie pozabijać się nawzajem – wszystko to podczas najbardziej szalonej ucieczki, jaką kiedykolwiek widziano w Los Angeles.

2. Czwartek, 6. października 2022, godz. 17:00 – animowany, familijny – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 29. września.
Rok produkcji: 2022
Reżyser: Angus MacLane
Czas: 1 godz. 40 min.

Niezwykła historia bohatera, który zainspirował powstanie legendarnej zabawki. Podążaj w przestworza ze strażnikiem kosmosu, grupą ambitnych rekrutów oraz kocim robotem i przeżyj międzygalaktyczną przygodę!

3. Czwartek, 13. października 2022, godz. 17:00 – biograficzny, dramat, muzyczny – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 6. października.
Rok produkcji: 2022
Reżyser: Baz Luhrmann
Czas: 2 godz. 39 min.

Wielki powrót króla rock’n’rolla! Jeden z największych wizjonerów kina przedstawia życie i twórczość legendy, z perspektywy jego skomplikowanych relacji z menadżerem. Fabuła zgłębia złożoną znajomość bohaterów, sięgając do początków bezprecedensowej kariery muzyka. Kluczowym elementem opowieści jest również jedna z najważniejszych osób w życiu piosenkarza, jego żona. Doskonała muzyka, pełne rozmachu sceny i genialne role czynią ten film niezapomnianym widowiskiem.

4. Czwartek, 20. października 2022, godz. 17:00 – dramat, kostiumowy – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 13. października.
Rok produkcji: 2022
Reżyser: Simon Curtis
Czas: 2 godz. 5 min.

Długo oczekiwany filmowy powrót! Pewna zamożna rodzina i ich personel goszczą ekipę, która nakręci film w ich rezydencji. Pozostali członkowie familii wyruszają do południowej Francji, gdzie mają zamieszkać w pięknej willi i odkryć dawne tajemnice hrabiny wdowy. Film nakręcony na podstawie scenariusza Juliana Fellowesa jest wspaniałym emocjonującym widowiskiem, przepełnionym łzami radości i smutku. Zarazem jest nowym ekscytującym początkiem dla bohaterów tej uwielbianej przez widzów serii.

5. Czwartek, 27. października 2022, godz. 17:00 – animowany, komedia, familijny – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 20. października.
Rok produkcji: 2022
Reżyser: Pierre Perifel
Czas: 1 godz. 40 min.

Nigdy dotąd nie było piątki takich przyjaciół. Po latach niezliczonych napadów i przewodzeniu czołówce najbardziej poszukiwanych złoczyńców gang zostaje w końcu schwytany. Aby uniknąć więzienia, bohater zawiera umowę z władzami i obiecuje zmiany. Jego ekipa nie potrafi się jednak przestawić i żyć uczciwie.Przed wami emocjonująca komedia, nakręcona na podstawie bestsellerowej serii książek. Bycie złym nigdy nie było tak zabawne!

________________________________________________________________________________________________________
Filmy z ograniczoną licencją nie mogą być reklamowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie na stronach internetowych. Informacja o tytułach i autorach filmów rozsyłana jest poprzez e-maile oraz ogłoszenia lokalne.