Kino w MBP

Obrazek przedstawiający logo kina w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do sali kinowej na projekcje, które odbędą się w następujących terminach:
(Uwaga! Plan seansów może ulec zmianie)
Na seans obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie ksero na kilka dni przed projekcją.

1. Czwartek, 1. luty 2024, godz. 17:00 – komedia.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od czwartku 25. stycznia.

Rok produkcji: 1992
Reżyser: Andrew Bergman
Czas: 1 godz. 36 min.

Przy łożu śmierci matki Jack obiecał jej, że nigdy się nie ożeni. Jednak po długiej walce z sumieniem uległ namowom narzeczonej. Razem wyruszyli do Las Vegas, gdzie ślub załatwia się w pół godziny. Ale zaczynają się trudności. Pewien gracz namawia go na partyjkę pokera, obiecując dużą wygraną, jeśli zrezygnuje ze ślubu. Zaś ukochana Betsy jest zdumiewająco podobna do kusicielki Donny, a całe Las Vegas inne, niż oczekiwał…

2. Czwartek, 8. luty 2024, godz. 17:00 – dramat, fantasy, komedia.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od czwartku 1. lutego.

Rok produkcji: 2023
Reżyser: Greta Gerwig
Czas: 1 godz. 54 min.

Największy hit kinowy ostatnich lat, w Polsce i świecie. Wyznaczający trendy, kultowy film, który w polskich kinach obejrzało niemal trzy miliony widzów. Kraina Lalek to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. No, chyba że ktoś przeżywa kryzys egzystencjalny, albo jest przeciwnej płci.

3. Czwartek, 15. luty 2024, godz. 17:00 – kryminał.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od czwartku 8. lutego.

Rok produkcji: 2023
Reżyser: Kenneth Branagh
Czas: 1 godz. 43 min.

Kenneth Branagh po raz kolejny wciela się w rolę słynnego detektywa, który zostaje uwikłany w przerażającą historię rozgrywającą się po II wojnie światowej. Kiedy mieszkający we Włoszech emerytowany detektyw niechętnie bierze udział w seansie spirytystycznym, dochodzi do morderstwa, a bohater zostaje wciągnięty w świat cieni i mrocznych tajemnic.

4. Czwartek, 22. luty 2024, godz. 17:00 – animowany, familijny.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od czwartku 15. lutego.

Rok produkcji: 2023
Reżyser: Cal Brunker
Czas: 1 godz. 32 min.

Za sprawą magicznego meteorytu członkowie psiej ekipy zyskali supermoce i zmienili się w Potężne Szczeniaki, lecz ich największy rywal burmistrz, robi wszystko, by odebrać pieskom przewagę. Los Miasta Przygód ponownie zawiśnie na włosku, ale drużyna ratunkowa wkroczy do akcji, żeby powstrzymać złoczyńców zanim będzie za późno.

4. Czwartek, 29. luty 2024, godz. 17:00 – biograficzny, dramat.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od czwartku 22. lutego.

Rok produkcji: 2023
Reżyser: Christopher Nolan
Czas: 3 godz. 00 min.

Przeżyj oszałamiający globalny fenomen, który zachwycił publiczność na całym świecie według scenariusza i w reżyserii Christophera Nolana. Przenosi widzów do umysłu fizyka, którego praca nad przełomowym Projektem Manhattan zakończyła się stworzeniem pierwszej bomby atomowej. Niezwykłe kinematograficzne dzieło prezentuje plejadę gwiazd.

________________________________________________________________________________________________________
Filmy z ograniczoną licencją nie mogą być reklamowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie na stronach internetowych. Informacja o tytułach i autorach filmów rozsyłana jest poprzez e-maile oraz ogłoszenia lokalne.