Kino w MBP

Obrazek przedstawiający logo kina w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza do sali kinowej na projekcje, które odbędą się w następujących terminach:
(Uwaga! Plan seansów może ulec zmianie)
Na seans obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie ksero na kilka dni przed projekcją.

Grafika informująca o zmianach godzin seansów filmowych.

1. Czwartek, 25. maja 2023, godz. 17:00 – thriller – wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku 18. maja.
Rok produkcji: 2023
Reżyser: M. Night Shyamalan
Czas: 1 godz. 40 min.

UWAGA: film w wersji z napisami, bez lektora

Reżyser wizjoner przedstawia thriller o niezwykłej rodzinie. Bohaterowie razem z adoptowaną córką wyjeżdżają na wakacje do domku na odludziu. Wypoczynek niespodziewanie przerywa napad. Nieproszeni goście, którym przewodzi Leonard, żądają od dziewczynki i jej rodziców podjęcia niezwykle trudnej decyzji: muszą zdecydować czy uratują siebie, czy całą ludzkość.

2. Czwartek, 15. czerwca 2023, godz. 17:00 – familijny, fantasy– wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od środy  7. czerwca.
Rok produkcji: 1993
Reżyser: Agnieszka Holland
Czas: 1 godz. 42 min.

Wejdź do wyjątkowego ogrodu, w którym przyjaźń rozkwita, choroby znikają, a smutki nigdy nie wracają. Właśnie w tym magicznym miejscu osierocona Mary, despotyczny i rozkapryszony Colin oraz uprzejmy, wiejski chłopiec Dickon odkrywają, że można zmienić świat, jeśli tylko bardzo się tego pragnie. Daj się porwać Magii Kina!

3. Czwartek, 22. czerwca 2023, godz. 17:00 – komedia, thriller– wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku  15. czerwca.
Rok produkcji: 2023
Reżyser: Elizabeth Banks
Czas: 1 godz. 35 min.

Dzika i mroczna komedia, zainspirowana prawdziwą historią z 1985 roku, opowiada o katastrofie samolotu handlarza narkotyków, zaginionej kokainie i niedźwiedziu, który ją zjadł. Policjanci, kryminaliści, turyści i nastolatkowie przebywający w lesie w stanie Georgia uciekają przed 200-kilogramowym drapieżnikiem, który połknął niewiarygodnie dużo kokainy, wpadł w szał i chce jej jeszcze więcej!

4. Czwartek, 29. czerwca 2023, godz. 17:00 – kostiumowy, melodramat– wejściówki do odbioru w Punkcie Ksero od czwartku  22. czerwca.
Rok produkcji: 1992
Reżyser: Peter Kosminsky
Czas: 1 godz. 45 min.

Ponadczasowa opowieść o miłości i namiętności ożywa w tej poruszającej wersji filmowej z udziałem Juliette Binoche i Ralpha Fiennesa. Nakręcona w plenerach Yorkshire, to pierwsza w dziejach filmowa adaptacja dzieła Emily Brontë, obejmująca pełną historię dwóch pokoleń rodzin Earnshawów i Lintonów i śledząca, jak ich życie i losy splatają się w złożoną sieć, zdominowaną przez przepełniony pasją związek skazanych na zagładę kochanków Heathcliffa i Cathy. W filmie, który oddaje całą moc klasycznej powieści, Fiennes tworzy pełną dynamiki kreację Heathcliffa, zaś Binoche zachwyca w podwójnej roli Cathy Earnshaw i Catherine Linton.

________________________________________________________________________________________________________
Filmy z ograniczoną licencją nie mogą być reklamowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie na stronach internetowych. Informacja o tytułach i autorach filmów rozsyłana jest poprzez e-maile oraz ogłoszenia lokalne.