Koncert w Bibliotece

Kiepura i Eggerth w Mikołowie!

Arte Creatura Teatr Muzyczny zaprasza na WYJĄTKOWY KONCERT

Dla Ciebie śpiewam. Śladami Marthy Eggert i Jana Kiepury”

19 maja 2023 o godz. 19:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie

Grafika przedstawiająca informacje na temat koncertu

Koncert „Dla Ciebie śpiewam – śladami Jana Kiepury i Marty Eggerth” to muzyczna opowieść o parze słynnych śpiewaków – polskim tenorze, który zachwycił świat wybitnym kunsztem wokalnym, oraz znakomitej węgierskiej sopranistce i aktorce.

Tworzyli oni wyjątkowe małżeństwo – pełne miłości i pasji do muzyki, co potwierdzili, śpiewając w niezliczonej ilości wspólnych spektakli i grając w kilkunastu filmach muzycznych.

W role znanych śpiewaków wcielą się: Jarosław Wewióra – znakomity tenor, zdobywca polskich i zagranicznych nagród wokalnych, solista międzynarodowych scen muzycznych, dyrektor Arte Creatura Teatru Muzycznego oraz Magdalena Czarnecka – sopran, laureatka zagranicznych konkursów wokalnych, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Towarzyszyć im będzie Jakub Gwardecki – wirtuoz fortepianu koncertujący m.in. w USA, Meksyku, Francji i Niemczech, wykładowca oraz pedagog.

W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze utwory z repertuaru słynnej pary: arie i duety operetkowe i operowe, pieśni włoskie i neapolitańskie oraz piosenki filmowe. Nie zabraknie takich utworów, jak: Usta milczą, dusza śpiewa (z operetki Wesoła wdówka, którą Kiepura i Eggerth zagrali ponad 800 razy na nowojorskim Brodwayu), O sole mio, O mio babbino caro i niezapomniane Brunetki, blondynki.

Bilety 50 zł w: Bibliotece i na:
kupbilecik→ https://kbq.pl/96640
biletyna→ https://biletyna.pl/event/view/id/321176

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *