Mikołów fiołkiem pachnie

Grafika przedstawiająca informacje o spotkaniu.

Iwona Spychała-Długosz – Zastępca Burmistrza Mikołowa, Zaplątani w Zioła oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie serdecznie zapraszają Państwa na wyjątkowe wydarzenie “Mikołów fiołkiem pachnie”, które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie 21. października o godzinie 16:00.
Obowiązują wejściówki w cenie 10 zł (dostępne w bibliotece).

Jaki zapach może kojarzyć się z miastem Mikołów?

Jest pewien mały, fioletowy kwiatuszek, który zabarwia kawałek mikołowskiego wzgórza w środku lasu od lat. Jego zapach upodobał sobie Napoleon do tego stopnia, że wydał rozkaz by żołnierze zadawali obcokrajowcom pytanie “czy kochają fiołki?”, jeżeli odpowiedź była twierdząca wiedzieli, że mają sojuszników.

Mikołów może się pochwalić wzgórzem fiołkowym.

Spotkanie będzie podzielone na dwie części.

W części pierwszej opowiemy Państwu o historii fiołków na przełomie wieków, skąd wzięłyśmy inspirację by zorganizować spotkanie pod tytułem “Mikołów fiołkiem pachnie”, opowiemy również o leczniczym, zapachowym oraz kosmetycznym zastosowaniu fiołków.

Podczas naszego spotkania będą mieli Państwo okazję dowiedzieć się więcej o:

– Symbolice fiołków – Od starożytnych wierzeń po współczesne interpretacje, fiołki od wieków towarzyszą ludziom jako źródło inspiracji i symbolizują różne wartości.
– Historii fiołków wonnych – Przenieśmy się w czasie, aby odkryć, skąd wywodzą się te urocze kwiaty i jak ewoluowały na przestrzeni wieków. Dowiemy się o ich roli w sztuce, literaturze i życiu codziennym.
– Praktycznych zastosowaniach – Fiołki wonne nie tylko są piękne, ale także posiadają niezwykłe właściwości aromaterapeutyczne i lecznicze.

Każdy z uczestników spotkania otrzyma naturalny fiołkowy krem oraz pachnidełko o zapachu fiołków.

W drugiej części spotkania zasiądziemy przy wspólnym stole i będziemy biesiadować przy rozmowach o naturze i kulturze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *